Michael Dreher zrezygnował ze skoków narciarskich

0
1017
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Koniec sezonu często kojarzy się z kończeniem przez skoczków swych karier. Jednym z nich jest młody reprezentant Niemiec – Michael Dreher, który w tym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Michael Dreher, jest kolejnym skoczkiem, który po sezonie 2015/2016 postanowił zakończyć swą karierę sportową.

„Pod długich namysłach zadecydowałem, że po 17 wspaniałych latach kończę moją karierę skoczka narciarskiego. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi i wspierali mnie przez całą moją drogę. Chciałbym podziękować również każdemu, kto uczynił moje ostatnie zawody czymś specjalnym. Teraz czeka mnie nowy okres w moim życiu, z nowymi celami” – napisał.

W minionym sezonie Dreher zakończył cały cykl FIS Cup na drugim miejscu. Ośmiokrotnie zwyciężał w zmaganiach z tego cyklu, ostatni raz 10.12.2015 roku w norweskim Notodden. Dwanaście razy punktował w Pucharze Kontynentalnym, jego najlepszym wynikiem jest 9. miejsce, które zajął w 2014 roku w Zakopanem. Dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów. W 2012 roku w tureckim Erzurum zajął 22. lokatę, a wraz z kolegami z drużyny 5. Rok później w czeskim Libercu zdobył brązowy medal w drużynie, a indywidualnie był 42.


  • Źródło: facebook.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska