Mistrzostwa Świata w Seefeld: Niemcy ze złotem, Polacy bez medalu

0
1047
Markus Eisenbichler

Reprezentacja Niemiec zdecydowanie wygrała konkurs drużynowy Mistrzostw Świata na skoczni w Innsbrucku (HS130). Srebro zdobyli Austriacy, a brąz Japończycy. Tuż za podium, na 4. pozycji, konkurs zakończyła reprezentacja Polski.

Drużyna niemiecka wyprzedziła Austriaków aż o 56,6 punktu. Jest to tym samym drugi złoty medal dla Niemiec w skokach narciarskich podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. 10,7 punktu za Austriakami uplasowali się Japończycy. Czwarta Polska straciła do najniższego stopnia na podium 11,1 punktu. Za Polakami konkurs zakończyli rozczarowujący w tym sezonie Norwegowie.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się brązowy medalista wczorajszego konkursu Killian Peier (127 m; 128,5 m). Niewiele mniej punktów zdobyli: Karl Geiger (129 m; 130 m) i Markus Eisenbichler (128 m; 128,5 m). Wysokie noty końcowe mieli także Ryoyu Kobayashi (127 m; 123 m) czy Stefan Kraft (125 m; 123,5 m).

Najwyższą notę z naszych reprezentantów uzyskał Kamil Stoch (125 m; 122,5 m) – 246,3 punktu – choć najdalej skakał Dawid Kubacki (127 m; 126,5 m). Słabiej zaprezentował się Piotr Żyła (121,5 m; 119,5 m), natomiast najniższą indywidualnie notę wśród Polaków uzyskał Stefan Hula (113,5 m; 116,5 m).

Przez cały konkurs prowadziła reprezentacja Niemiec, natomiast zmieniała się kolejność drużyn na pozostałych miejscach. Po poszczególnych grupach na podium plasowała się każda z 5 pierwszych drużyn, po słabszych skokach z rywalizacji o medal odpadła reprezentacja Norwegii. Do ostatniej grupy szanse na medal miała Polska, jednak ostatecznie na podium uplasowali się Austriacy i Japończycy.

Pierwsza seria została rozegrana z 11. i 12. belki startowej. Natomiast w serii finałowej skoczkowie rywalizowali z belek ustawionych na stopniach 12., 13., 14. i 11.

Kolejny konkurs mistrzostw świata mężczyzn odbędzie się w piątek o godzinie 16:00 na skoczni normalnej w Seefeld. W środę o 16:15 rywalizować na tej samej skoczni będą Panie, natomiast konkurs mix odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 w Seefeld. Pierwszy w historii Mistrzostw Świata konkurs drużynowy Pań odbędzie się we wtorek o godzinie 16:15.