Oberstdorf rozważa organizację Mistrzostw Świata w lotach 2024

0
776

Początkowo Mistrzostwa Świata w lotach w 2024 roku miałyby zostać zorganizowane przez czeski Harrachov, który był jedyną kandydaturą. Jednak nasi południowi sąsiedzi zrezygnowali z organizacji Mistrzostw kilka tygodni temu.

Portal all-in.de powołując się na raport opublikowany w Allgäuer Zeitung informuje, że niemiecki Oberstdorf rozważa złożenie kandydatury do organizacji tej imprezy. Jeśli zostałaby ona zaakceptowana, to Oberstdorf byłby gospodarzem trzech imprez mistrzowskich na przestrzeni 6 lat. W ubiegłym roku na skoczni mamuciej zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Świata w lotach, a w przyszłym sezonie Oberstdorf będzie gościł sportowców podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym.

Według Alfonsa Hörmanna (członka zarządu FIS) aplikacja Oberstdorfu zostanie poddana analizie w ciągu najbliższych miesięcy, natomiast organizatora Mistrzostw Świata w lotach 2024 poznamy w czerwcu 2020 roku podczas kongresu FIS w Tajlandii.

Warto podkreśli, że aby Oberstdorf był oficjalne kandydatem, to musi złożyć wniosek do 1 marca 2020 roku.

Najbliższe Mistrzostwa Świata w lotach odbędą się w marciu 2020 roku w słoweńskiej Planicy. Ze względu na tę imprezę Puchar Świata zakończy się tydzień wcześniej w norweskim Vikersund (będzie to jednocześnie finał RAW Air 2020). To właśnie na tej norweskiej skoczni zawodnicy będą w 2022 roku rywalizować o tytuł Mistrza Świata w lotach.


Źródło: all-in.de