Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 2 lutego w Pucharze Świata!

0
1122

Najlepszych skoczków świata w  Pucharze Świata będziemy oglądać już jutro w Oberstdorfie. 2 lutego odbyło się jednak w przeszłości aż 6 konkursów. 

Korzystając z przerwy w rywalizacji najlepszych skoczków świata w Pucharze Świata można w ramach ciekawostki zobaczyć co działo się tego dnia w przeszłości na światowych skoczniach.

2 lutego 1997 roku konkurs wygrał Hiroya Saitō, na drugim stopniu podium uplasował się Dieter Thoma, a na trzecim Roar Ljøkelsøy. Japończyk zajął ostatecznie wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niemiec przegrał rywalizację tylko z Primozem Peterką, Roar Ljøkelsøy uplasował się na 13 pozycji.

2 lutego 2001 roku na skoczni w Willingen odbył się konkurs drużynowy. Rywalizację wygrali Finowie w składzie: Ville Kantee, Jussi Hautamäki, Jani Soininen, Risto Jussilainen. Na drugim miejscu uplasowali się Austriacy: Martin Höllwarth, Stefan Horngacher, Wolfgang Loitzl, Andreas Widhölzl, a na trzecim Japończycy: Kazuyoshi Funaki, Kazuya Yoshioka, Hideharu Miyahira, Noriaki Kasai.

2 lutego 2003 roku w Tauplitz wygrał Sven Hannavald, drugie miejsce zajął Florian Liegl, a trzecie  Matti Hautamäki. Ostatecznie Niemiec w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się na drugim miejscu, Austriak na 5, a Fin na 8.

2 lutego 2008 roku w Sapporo zwycięstwo odniósł Thomas Morgenstern, na drugim miejscu uplasował się Janne Happonen, a na trzecim  Martin Koch. Morgi wygrał Puchar Świata w sezonie 2007/2008. Fin zakończył rywalizację na 8 miejscu, a drugi z Austriaków na 14.

2 lutego 2011 roku w Klingenthal konkurs wygrał Kamil Stoch. Drugie miejsce na niemieckiej skoczni zajął Thomas Morgenstern,a trzecie Simon Ammann. Polak zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Austriak zdobył Kryształową Kulę, a Szwajcar zakończył rywalizację na 2 pozycji.

2 lutego 2013 roku na mamuciej skoczni w Harrachovie wygrał Gregor Schlierenzauer, drugie miejsce zajął Robert Kranjec, a trzecie Jan Matura. Austriak ostatecznie zdobył Kryształową Kulę. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Anders Bardal, a trzecie Kamil Stoch.


  • Źródło: Własne
  • Foto: skijumping.pl