Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 6 lutego w Pucharze Świata!

0
1087

Najlepsi skoczkowie świata skakali wczoraj i przedwczoraj w Oberstdorfie. Dzisiejszy dzień jest wolny od rywalizacji na skoczni, ale warto wiedzieć, że w przeszłości 6 lutego odbyło się pięć konkursów.

6 lutego 2000 roku w Willingen wygrał Andreas Widhölzl, na drugim miejscu zmagania zakończył Martin Schmitt, a na trzecim Janne Ahonen. Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczył Niemiec, Austriak uplasował się na 2 pozycji, a Fin na 3.

6 lutego 2005 roku w Sapporo zwycięstwo odniósł Roar Ljøkelsøy, na drugim miejscu rywalizację ukończył Risto Jussilainen, a na trzecim Thomas Morgenstern. Puchar Świata 2004/2005 wygrał Janne Ahonen, Norweg uplasował się na drugiej pozycji, Fin na dwunastej, a Austriak na siódmej.

6 lutego 2010 roku w Willingen wygrał Gregor Schlierenzauer, na drugim miejscu sklasyfikowany został Anders Jacobsen, a na trzecim Michael Neumayer. Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata otrzymał Simon Ammann. Schlierenzauer uplasował się na drugiej pozycji, Jacobsen siódmej, a Neumayer dwunastej.

6 lutego 2011 roku w Oberstdorfie w konkursie drużynowym najlepsi okazali się Austriacy (Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Martin Koch), drugie miejsce zajęli Norwegowie (Johan Remen Evensen, Anders Jacobsen, Bjørn Einar Romøren, Tom Hilde), a na najniższym stopniu podium uplasowali się Niemcy (Michael Neumayer, Richard Freitag, Michael Uhrmann, Severin Freund).

6 lutego 2016 roku w Oslo rywalizację w konkursie drużynowym wygrali Słoweńcy Jurij Tepeš, Domen Prevc, Robert Kranjec, Peter Prevc), na drugim miejscu uplasowali się Norwegowie (Daniel-André Tande, Anders Fannemel, Johann André Forfang, Kenneth Gangnes), a na trzecim Japończycy (Taku Takeuchi, Kento Sakuyama, Daiki Itō, Noriaki Kasai).


  • Źródło: Własne
  • Foto: sandiegouniontribune.com