Program XVIII Kursokonferencji PZN

0
805

W dniach 20-22 listopada w Szczyrku będzie miała miejsce XVIII Kursokonferencja Polskiego Związku Narciarskiego. Wezmą w niej udział trenerzy, instruktorzy, a także nauczyciele z SMS-ów, Klubów Sportowych i UKS-ów, prowadzący zajęcia z zawodnikami. Tematyka spotkania obejmie narciarstwo klasyczne, czyli: biegi narciarskie, skoki narciarskie oraz kombinację norweską, a także narciarstwo alpejskie i snowboard.

Kursokonferencja odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Będzie trwała od piątku 20. listopada do niedzieli 22.11. Oficjalne otwarcie zjazdu przeprowadzi Dyrektor Sportowy PZN Marek Siderek. Na 3 dni zaplanowano wykłady, szkolenia i zajęcia praktyczne. Prowadzący zajmą się  zarówno tematyką związana ze zdrowiem i rehabilitacją, aspektami technicznymi sportów zimowych, jak i prawnymi.

Przedmiotem piątkowych zajęć będzie ,,Serwisowanie nart do treningów i startów w konkurencjach alpejskich”. Prowadzący Gregor Sparovec ze Słowenii – Przedstawiciel SWIX oraz Radosław Rozmarynowski z Greenland Group Sp. z o.o. przeprowadzą wykład multimedialny oraz szkolenie praktyczne.

W sobotę spotkanie rozpocznie wykład oraz zajęcia praktyczne dr. Michała Wilika oraz mgr Sandry Kaduk z AWF Katowice na temat: ,,Wieloetapowy system treningu siły mięśniowej WST w sportach zimowych”. Następnie mgr Rafał Kot zaprezentuje nowo otwarte centrum rehabilitacyjne i odnowy biologicznej. Kolejny wykład przedstawi mgr Sławomir Szczepański. Opowie na Tematem jego referatu będzie: ,,Suplementacja krzemem organicznym w sporcie dzieci młodzieży”. W późniejszym wystąpieniu radca prawny Anna Pisarkiewicz – Firek oraz Monika Kozłowska przedłożą aktualne akty prawne w sporcie kwalifikowanym. Następny wykład poprowadzi przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego temat brzmi: ,,Problematyka spraw dotyczących upowszechniania sportu i promowania aktywności fizycznej, projekty MSiT dla klubów, fundacji i innych podmiotów pozarządowych na rok 2016″. Aspektami naśnieżania i przygotowania tras narciarskich zajmie się mgr Wojciech Bydliński z firmy Supersnow.

Na niedzielny poranek zaplanowano prezentację mgr. Jakuba Michalczuka z Wydziału Szkolenia PZN w kwestii Wytycznych Sportowych, kalendarzy imprez PZN, licencji PZN oraz FIS na sezon 2015. Kursokonferencję zakończy dr Stanisław Szymanik – przewodniczący Komisji medycznej PZN referatem na temat przepisów antydopingowych oraz urazów w narciarstwie.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała