PŚ w Klingenthal: Zapowiedź inauguracji sezonu

0
830

Wielu miłośników skoków narciarskich czekało właśnie na ten moment. W niemieckim Klingenthal dzisiaj zostanie zainaugurowany sezon 2015/2016. Pomimo przeciwności związanych z warunkami pogodowymi i brakiem śniegu, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i doprowadzili do sytuacji, w której drużynowy oraz indywidualny konkurs będą mogły zostać rozegrane.

Sezon 2015/2016 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zdecydowanie wyrównała się grupa skoczków, mogących walczyć o najwyższe cele. Z tego właśnie powodu ciężko jednoznacznie określić konkretnych faworytów całego sezonu. Istotne powinny być zmagania w Klingenthal, które pokażą nie tylko siłę poszczególnych zawodników, ale i poziom reprezentacji. Zaplanowano bowiem dwa konkursy: drużynowy (sobota) oraz indywidualny (niedziela).

Na Vogtland Arenie wczoraj miały odbyć się kwalifikacje do niedzielnej rywalizacji. Brak śniegu przeszkodził w jakimkolwiek skakaniu, niemniej jednak organizatorzy postanowili dołożyć wszelkich starań, aby inauguracja sezonu 2015/2016 została zapamiętana przez pryzmat poziomu sportowego, a nie odwoływania konkursów. Dowożony śnieg i praca przez całą noc przyniosły spodziewany efekt. Zawody nie wydają się być zagrożone, więc pozostaje czekać na to, co zaprezentują nam zawodnicy poszczególnych reprezentacji.

Na starcie zmagań w Klingenthal nie zabraknie podopiecznych Łukasza Kruczka. Selekcjoner polskiej kadry zdecydował, iż do Niemiec udadzą się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Bartłomiej Kłusek. Należy mieć nadzieję, iż okres przygotowawczy pozwolił Polakom na odpowiednie przygotowanie się do inauguracji sezonu i zobaczymy naszych reprezentantów na wysokich pozycjach.

Początek sobotniego konkursu drużynowego zaplanowano na godzinę 16:15. W niedzielę rozpocznie się zaś walka o punkty do klasyfikacji generalnej. Start zawodów przewidziano na 14:00. Analizy, zapowiedzi i relacje konkursowe znajdą Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska