Robert Kranjec: „Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się pokonać Petera”

0
935
Robert Kranjec
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Robert Kranjec wygrał po raz drugi w tym sezonie zwyciężył w zawodach Pucharu Świata. Satysfakcja ogromna, ponieważ w piątek triumfował przed własną publicznością, dodatkowo wyprzedzając swojego reprezentacyjnego kolegę, Petera Prevca.

Planica jak najbardziej pasuje Słoweńcom. Jak na razie to właśnie jej rodacy odnoszą tu kolejne zwycięstwa. Po czwartkowej wygranej Prevca, dobrą passę kontynuował Robert Kranjec, który pierwsze miejsce zapewnił sobie skokami na 224,5 i 236 metrów.

Kranjec ani trochę nie kryje radości ze swojego piątkowego sukcesu. – „Nie byłem pewny, czy drugi skok będzie wystarczająco dobry do odniesienia zwycięstwa. Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się pokonać Petera, bo w tym sezonie skacze znakomicie. Moim celem jest zajęcie drugiego miejsce w klasyfikacji lotów” – przyznał doświadczony Słoweniec.

Zwycięstwo w Pucharze Świata w Lotach jest już przesądzone. Mała Kryształowa Kula trafi w ręce Petera Prevca. Wciąż trwa walka o drugie miejsce, którego dzielnie broni Robert Kranjec. Na jego koncie znajduje się 320 punktów. Zaraz za Kranjcem plasują się, kolejno na pozycjach 3. i 4. Johann André Forfang oraz Kenneth Gangnes.


Źródło: sportowefakty.wp.pl

FOTO: Wiktoria Wnętkowska