PŚ w Planicy: Lista startowa finałowego konkursu

0
914
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

Jak ten czas szybko leci?! Do końca sezonu pozostał jeden konkurs. Jutrzejszy dzień będzie należał przede wszystkim do Petera Prevca, który wiele razy będzie stawał na najwyższym stopniu podium za osiągnięcia w całym cyklu Pucharu Świata. Jedno podium pozostaje pod znakiem zapytania: czy doskonały Słoweniec wygra ostatnie w tym sezonie zawody?

Lista rywalizujących zawodników w ostatnich zawodach jest skrócona, bowiem na starcie pojawią się zawodnicy z czołowej 30. Każdy z nich zaprezentuje się dwa razy. Nie będzie też kwalifikacji. Z Polaków w gronie trzydziestu startujących zawodników znaleźli się: Kamil Stoch (22.), Stefan Hula (26.) oraz Dawid Kubacki (29.). W konkursie wystąpi także Maciej Kot, który zajmuje 32. pozycję w klasyfikacji generalnej. Jednak, podczas gdy o ostatnie punkty nie powalczą m.in. Andreas Wellinger i Domen Prevc, Maciej będzie miał szansę zaprezentować się po raz ostatni w tym sezonie.

Ostatni konkurs, mamy nadzieję, będzie równie interesujący, jak wiele poprzednich. Sprawa pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ jest już definitywnie zamknięta przez Petera Prevca. Drugie miejsce również jest już zarezerwowane dla Severina Freunda. Pozostaje walka o trzecią pozycję między Kennethem Gangnesem a Michaelem Hayböckiem, który do norweskiego kolegi traci 42 punkty.

Poza tym rywalizacja będzie się toczyła także o jak najlepsze pozycje w klasyfikacji generalnej PŚ w Lotach. Tak kwestia także jest już pozbawiona wszelkich wątpliwości przez Prevca. Drugie miejsce zajmuje obecnie Robert Kranjec, który z dorobkiem 320 punktów będzie podejmował starania, aby to miejsce utrzymać. Trzeci stopień podium jest obecnie w rękach Johanna André Forfanga.

Przedstawiamy Państwu listę startową ostatniego w tym sezonie konkursu z cyklu Pucharu Świata.

 1. Jan Matura (Czechy)
 2. Stefan Hula (Polska)
 3. Anze Lanisek (Słowenia)
 4. Karl Geiger (Niemcy)
 5. Maciej Kot (Polska)
 6. Stephan Leyhe (Niemcy)
 7. Vincent Decombes Sevoie (Francja)
 8. Dawid Kubacki (Polska)
 9. Andreas Wank (Niemcy)
 10. Manuel Fettner (Austria)
 11. Roman Koudelka (Czechy)
 12. Kamil Stoch (Polska)
 13. Manuel Poppinger (Austria)
 14. Taku Takeuchi (Japonia)
 15. Simon Ammann (Szwajcaria)
 16. Joachim Hauer (Norwegia)
 17. Richard Freitag (Niemcy)
 18. Daiki Ito (Japonia)
 19. Jurij Tepes (Słowenia)
 20. Anders Fannemel (Norwegia)
 21. Daniel André Tande (Norwegia)
 22. Andreas Stjernen (Norwegia)
 23. Michael Hayböck (Austria)
 24. Noriaki Kasai (Japonia)
 25. Severin Freund (Niemcy)
 26. Stefan Kraft (Austria)
 27. Kenneth Gangnes (Norwegia)
 28. Johann André Forfang (Norwegia)
 29. Robert Kranjec (Słowenia)
 30. Peter Prevc (Słowenia).

Źródło: własne

FOTO: Ewa Korenik