Sander Vossan Eriksen dla SKOKInews.com: „Biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich rywalizujemy, w Wiśle było naprawdę dobrze”

0
2028
fot. Anna Chlapek

Pandemia koronawirusa spowodowała, że kalendarz zawodów, które odbędą się tego lata, został bardzo ograniczony. Te konkursy, które udaje się rozegrać, odbywają się pod dużymi restrykcjami. Jak jednak przyznał Sander Vossan Eriksen, cała sytuacja nie wpływa znacząco na zawodników.

Trwająca pandemia koronawirusa ma wpływ nie tylko na nasze codzienne życie, ale również na świat sportu. Spowodowała odwołanie wielu zaplanowanych zmagań, a także odsunęła w czasie początek przygotowań m.in. skoczków narciarskich. Sander Vossan Eriksen uważa jednak, że cała sytuacja nie miała wielkiego wpływu na treningi przed nadchodzącym sezonem.

„Przygotowania przebiegały w miarę normalnie. Dużo skakałem, a także odbyłem wiele fizycznych treningów. Nie był więc to dla mnie tak duży problem” – powiedział reprezentant Norwegii.

Młody skoczek pochodzący z Kraju Fiordów miał okazję wystartować w jedynych tego latach zmagania z cyklu FIS Grand Prix, które odbył się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Jak przyznał, jest umiarkowanie zadowolony ze swojego występu.

„Moje skoki były całkiem dobre. W sobotę było naprawdę w porządku, w niedzielę niestety już nie. Jednak uważam, że był to dla mnie udany weekend. Atmosfera także była dobra, oczywiście nie tak, jak wtedy, gdy nie ma koronawirusa. Jednak biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich rywalizujemy, w Wiśle było naprawdę dobrze. Polscy kibice są wspaniali” – skomentował.

Pandemia koronawirusa powoduje, iż skoczkowie muszą dostosować się do szeregu restrykcji mających na celu ograniczenie jego emisji. Zdaniem Eriksena nie ogranicza to jednak znacząco zawodników i nie wpływa na ich przygotowania do startu. Uważa, iż przed skokiem wszystko przebiega normalnie.

Reprezentant Norwegii w najbliższym czasie skupi się przede wszystkim na poprawie swoich skoków.

„W najbliższym czasie planuję pracować tak ciężko, jak tylko potrafię, aby dostać szansę na starty w Pucharze Świata i pokazać się tam z jak najlepszej strony. Chciałbym przez cały czas stawać się coraz lepszy” – zakończył.

Źródło: Własne

FOTO: Anna Chlapek