Stefan Kraft z tytułem Debiutanta Roku

0
807

Stefan Kraft został uhonorowany nagrodą dla austriackiego Debiutanta Roku. Głosujący docenili jego osiągnięcia z zeszłego sezonu.

Austriak pokonał w głosowaniu Mistrzynię Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim, Vanessę Bittner oraz MŚJ w kolarstwie, Felixa Galla. Dla Krafta to pierwsza taka nagroda. Jak sam powiedział,„To dla mnie wyjatkowe wyróżnienie. Sama nominacja w takiej kategorii to już spory zaszczyt. Byłem wtedy naprawdę w świetnej formie”

Skoczek nie mógł niestety osobiście odebrać nagrody, ponieważ wraz z całym austriackim teamem trenował w Oberstdorfie. W jego imieniu uczynił to inny wspaniały skoczek, Andreas Goldberger. Nagroda zostanie przekazana Kraftowi podczas inauguracji Pucharu Świata w Klingenthal.

Mijające dni były dla zawodnika bardzo owocne. Jak twierdzi, oddaje coraz lepsze skoki i nie może doczekać się startów w zawodach. W zeszłym sezonie Kraft triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, a w klasyfikacji generalnej sezonu uplasował się na trzecim miejscu. Czy w tym sezonie również będzie błyszczał? To okaże się za kilka tygodni.


  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO