„Stop zwolnieniom z WF-u”: Co ma na celu akcja, której ambasadorami zostali polscy skoczkowie?

0
886

Rozpoczęła się trzecia edycja kampanii społecznej „Stop zwolnieniom z WF-u”. Jej ambasadorami  zgodzili się zostać trener Łukasz Kruczek i polscy skoczkowie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro i Klemens Murańka. Skąd jednak pomysł i jaki jest cel całej akcji? To postaram się przybliżyć.

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki pokazują, że o ile dzieci ze szkół podstawowych uczęszczają na liczne zajęcia sportowe, w tym także pozalekcyjne, o tyle mniej niż 20% gimnazjalistów uprawia sport chociaż przez godzinę dziennie. Licealistów uprawiających regularnie sport jest jeszcze mniej – tylko około 10%. Dodatkowo 17% dzieci w wieku 11-15 lat ma nadwagę, a liczba ta była przed dekadą dwukrotnie mniejsza.

Dlatego   tegoroczna edycja akcji „Stop zwolnieniom z WF- u” jest skierowana głównie do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Minister Sportu i Turystyki Adam Korol wyjaśnia, że celem jest pokazanie młodzieży, że sport to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu, dlatego w tegorocznej odsłonie kampanii nacisk został położony na rywalizację i aktywność grupową.

Dzięki zaproszeniu do udziału w akcji polskich skoczków Minister chce pokazać, że zdrowy, aktywny styl życia może przynosić wspaniałe efekty w przyszłości. Dodatkowo zachęcić do uprawiania sportu powinna coraz bardziej nowoczesna infrastruktura – ogólnodostępne obiekty – Orliki i sale gimnastyczne, czy powstające dopiero hale sportowe  i baseny. Adam Korol zachęca by korzystać z tych obiektów zarówno w szkole, jak i poza nią.

W poprzednich edycjach ambasadorami był Marcin Gortat, który starał się pokazać, że WF jest tak samo ważny jak reszta szkolnych przedmiotów, a także Anna Lewandowska, która miała zachęcić dziewczyny do uprawiania sportu.


  • Źródło: informacja prasowa przygotowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki