Tande pewny występu podczas inauguracji Pucharu Świata w Klingenthal

0
871

Sezon letni był dla Daniela-André Tande bardzo udany – młody zawodnik skakał znakomicie i został triumfatorem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz podwójnym mistrzem kraju. Równą formą skoczek z klubu Kongsberg IF imponował także podczas zakończonego niedawno zgrupowania norweskiej kadry w Oberstdorfie. Trenerzy stwierdzili więc, że 21-latek zasłużył na to, by reprezentować Norwegię podczas inauguracji cyklu Pucharu Świata w Klingenthal.

Dla Daniela – André Tande zabrakło miejsca  w powołanej wiosną kadrze narodowej Norwegii na sezon 2015/2016. Zgodnie z decyzją Norweskiego Związku Narciarskiego i sztabu szkoleniowego, w stałym składzie znalazło się jedynie pięciu skoczków. Pozostałe miejsca trener ma obsadzać rotacyjnie, adekwatnie do aktualnych wyników prezentowanych przez zawodników z kadry B.

Podczas inauguracji tegorocznego cyklu Pucharu Świata w Klingenthal (21-22 listopada) do kolegów z kadry dołączy najprawdopodobniej 21-latek z Kongsbergu. Tande zaimponował szkoleniowcom równą formą oraz licznymi sukcesami, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na krajowym podwórku.

„Wygraną w klasyfikacji łącznej Letniego Pucharu Kontynentalnego Daniel udowodnił, że zasługuje na to miejsce. Jeśli przez najbliższe tygodnie nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to właśnie on pojedzie wraz z kolegami z kadry narodowej na pierwsze w sezonie zimowym konkursy Pucharu Świata w Klingenthal” – wyjaśnił mediom trener Alexander Stöckl.

Z tej deklaracji  szkoleniowca cieszy się Daniel – André Tande. Świeżo upieczony Mistrz Norwegii chciałby powalczyć o utrzymanie się w grupie startującej w zawodach Pucharu Świata możliwie jak najdłużej.

„To dla mnie bardzo miła informacja. Dobrze jest mieć już pewność. Możliwość uczestniczenia w konkursach Pucharu Świata to jeden z moich głównych celów. Teraz planuję skakać na tyle dobrze, żeby tego dodatkowego miejsca w zespole zbyt szybko nie stracić! Zimą chciałbym kontynuować dobrą passę z sezonu letniego i raczej nic nie powinno mi w tym przeszkodzić. Moim marzeniem jest powołanie na Turniej Czterech Skoczni i uplasowanie się w czołowej 10. najlepszych skoczków nadchodzącego sezonu” – powiedział młody Norweg.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Katarzyna Satała