Znamy norweską siódemkę na inaugurację Pucharu Świata w Klingenthal, Tom Hilde powraca do rywalizacji!

0
953

Podczas popołudniowej konferencji prasowej Norweski Związek Narciarski przedstawił nazwiska siedmiu skoczków, którzy udadzą się na zawody inaugurujące sezon 2015/2016 do Klingenthal. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje prasy na temat składu na konkursy otwierające tegoroczny cykl Pucharu Świata – ostatnie miejsce w zespole wywalczył Tom Hilde, w Klingenthal nie zobaczymy natomiast Phillipa Sjøena.

Na konferencji prasowej trener Alexander Stöckl potwierdził to, o czym norweskie media rozpisywały się już od kilku dni – dobrymi skokami na przełomie ostatnich kilku tygodni, Tom Hilde wywalczył sobie ostatnie miejsce w grupie, która reprezentowała będzie Norwegię podczas inauguracji Pucharu Świata w Klingenthal. Oprócz 28-latka do Niemiec pojadą: Rune Velta, Andreas Stjernen, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande i Johann Andre Forfang.

W gronie powołanych na zawody w Klingenthal zabrakło Phillipa Sjøena. 19-latek pod koniec lata zmagał się z syndromem wypalenia i dopiero niedawno powrócił do treningów, w związku z czym w pełni zgodził się z decyzją szkoleniowca kadry.

„To bardzo rozsądny wybór. Ja dopiero co wróciłem do skakania po dłuższej przerwie. Moje skoki są dobre, ale nic ponad to. Dlatego rozumiem decyzję trenera. Tom świetnie prezentował się na zgrupowaniach oraz na przełomie lata i jesieni, dlatego uważam, że zasłużył na miejsce w drużynie” – skomentował reprezentant klubu Bekkelaget SK.


  •  Źródło: Własne / skiforbundet.no / nrk.no
  • FOTO: Katarzyna Satała