Cztery skoczkinie i pięciu skoczków w składzie Norwegii na Mistrzostwa Świata Juniorów

0
876

Wielkimi krokami zbliża się kolejne ważne wydarzenie tego sezonu. Są to Mistrzostwa Świata Juniorów w rumuńskiej miejscowości Rasnov. Odbędą się one w dniach 22.02. – 28.02. W zmaganiach tych zaprezentuje się dziewięcioosobowa norweska drużyna – cztery skoczkinie oraz pięciu skoczków.

W tym roku coroczne Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w rumuńskiej miejscowości Rasnov. Potrwają od 22.02. do 28.02. Podczas nich będziemy mogli obserwować zmagania kobiet  i mężczyzn na skoczni.

W konkursie kobiet Norwegię będą reprezentować cztery skoczkinie, mianowicie Silje Opseth, Tonje Bakke, Anna Odine Strøm oraz Thea Sofie Kleven.

W zmaganiach mężczyzn zaś zaprezentuje się pięciu norweskich skoczków. Będą to: Halvor Egner Granerud, Are Sumstad, Robin Pedersen, Marius Lindvik oraz Jesper Ødegård.

Przypomnijmy, iż ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbyły się w kazachskich Almatach były dla Norwegów niezwykle udane. W konkursie indywidualnym zwyciężył Johann Andre Forfang, a na trzeciej pozycji uplasował się Phillip Sjøen. Norwegowie zwyciężyli również w konkursie drużynowym, w którym oprócz medalistów z konkursu indywidualnego wystartowali Joacim Ødegård Bjøreng oraz Halvor Egner Granerud.


  • Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Jagoda Przybyła