Heinz Kuttin: „Jestem bardzo zadowolony ze skoków całej drużyny”

0
758

Skoczkowie narciarscy są już w ostatnim etapie przygotowań do inauguracji sezonu, która odbędzie się już za trzy tygodnie w Klingenthal. Austriaccy zawodnicy rozpoczęli go od zgrupowania w niemieckim Oberstdorfie.

Dzięki torom lodowym na skoczni przejście ze skakania z letniego na zimowe jest możliwe już jesienią, nawet przy braku śniegu.

„Taki system znacznie ułatwia nam pracę. Kolejne sezony Pucharu Świata rozpoczynają się coraz wcześniej, po prostu nie mamy już czasu na prawdziwe przygotowania na śniegu. Treningi na torach lodowych umożliwiają nam jednak prawidłowe przygotowanie się do sezonu zimowego” – skomentował Stefan Kraft.

Według trenera austriackiej kadry – Heinza Kuttina technika skoków latem jest zimą jest dokładnie taka sama. Rożnicą jest tylko odczucie skoczków.

„Obecnie temperatury są jeszcze dość wysokie, jest naprawdę przyjemnie, jednak tory lodowe zapewniają nam zimowe odczucia na skoczni. Dla zawodników to bardzo ważne, teraz jest właśnie ten czas, kiedy mają możliwość to zimowe czucie odzyskać. Na torach lodowych chłopaki mogą skakać zdecydowanie bardziej agresywnie, a to zawsze daje im dużą frajdę” – powiedział Kuttin.

Szkoleniowiec jest zadowolony ze skoków swoich podopiecznych.

„Okres przygotowawczy dobiega właśnie końca, wszyscy coraz poważniej myślą o zimie i startach. Jestem bardzo zadowolony ze skoków całej drużyny. Oczywiście, są jeszcze elementy nad którymi musimy popracować, ale miło widzieć postępy codziennej pracy” – skomentował.

Austriaccy skoczkowie w najbliższym czasie będą trenować w swoich domach. Kolejne zgrupowanie odbędzie się w dniach 9 – 12 listopada.


  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska