Puchar Świata w Ałmatach: Analiza faworytów dzisiejszego konkursu!

0
807
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

Głównym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszym konkursie w Ałmatach jest Peter Prevc. Słoweniec znakomicie radzi sobie na kazachskim obiekcie w Ałmatach.

Do walki o zwycięstwo w dzisiejszym konkursie na pewno włączy się Michael Hayboeck. Trzeci zawodnik aktualnej klasyfikacji Pucharu Świata z ostatnich czterech konkursów wygrał trzy i w jednym zajął drugie miejsc przegrywając jedynie z Peterem Prevcem. Austriak ma dużą szansę na zajęcie drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Aktualnie jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji od Severia Freunda.

Reprezentant Niemiec nie jest obecnie w formie sprzed roku, kiedy wygrał dziewięć konkursów Pucharu Świata, ale obecna dyspozycja pozwala mu zajmować miejsca na podium i w dzisiejszej rywalizacji również możemy się spodziewać Freunda na czołowej lokacie.

Z bardzo dobrej strony w ostatnich konkursach pokazuje się również Daniel Andre Tande. 22-letni Norweg zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. We wczorajszej rywalizacji po pierwszej serii zajmował wysokie trzecie miejsce, w drugiej próbie lepszy okazał się Severin Freund i to Niemiec zakończył rywalizację na podium.

Piąte miejsce we wczorajszych zmaganiach zajął Robert Kranjec, a szóste Jurij Tepes. Obaj Słoweńcy po bardzo słabej pierwszej części sezonu wrócili już do odpowiedniej formy. W dzisiejszym konkursie ponownie mogą włączyć się do rywalizacji.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Ewa Korenik