Felieton: Stoch ma szansę na wywalczenie tytułu Sportowca 2016 Roku w Polsce?

0
879

Wielkimi krokami zbliża się ogłoszenie nominacji do 81. już Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Czy zeszłoroczny zwycięzca, Kamil Stoch, ma szansę na obronę tytułu? Niestety będzie to bardzo trudne.

W Plebiscycie nagrody przyznawane są za poprzedni rok kalendarzowy. W tym przypadku będzie to rok 2015. Dla Kamila Stocha poprzedni sezon zaczął się później niż zwykle, bo dopiero od Turnieju Czterech Skoczni. Do zakończenia w Planicy udało mu się triumfować w dwóch konkursach, w Zakopanem i Willingen oraz obronić brązowy medal Mistrzostw Świata w drużynie. Nie są to może tak spektakularne sukcesy jak te osiągane w 2014 roku, ale lider naszej drużyny był i nadal jest jednym z czołowych sportowców w Polsce. W 2015 roku nie brakowało jednak niezwykłych zwrotów akcji i triumfów w polskim sporcie.

Ogromnym zainteresowaniem mediów cieszyły się w tym roku sporty zespołowe. Na początku roku nasi piłkarze ręczni zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Katarze, druga połowa należała natomiast do piłki nożnej. Sytuacja ta nadal się utrzymuje, zwłaszcza po awansie Polaków do finałów Mistrzostw Europy. Czy zatem laur w Plebiscycie przypadnie szczypiorniście lub piłkarzowi? Wszakże już w zeszłym roku Robert Lewandowski uplasował się na 9. miejscu głosowania  A może triumfować będzie jeden z lekkoatletów, którzy z ostatnich Mistrzostw Świata przywieźli aż 8 medali, w tym 3 złote? Te z najcenniejszego kruszcu padły łupem Anity Włodarczyk (szósta w zeszłym roku), Pawła Fajdka (10.) i Piotra Małachowskiego (niesklasyfikowany w 2014 roku).

Tytuł Sportowca Roku to jednak nie tylko osiągnięcia. Za pomocą głosowania uwidaczniane są także sympatie kibiców. Elektorzy nie zawsze skupiają się na tym, czy dany zawodnik był obiektywnie najlepszy. Liczy się, że dla nich właśnie taki był. W ten sposób wygrać może każdy nominowany. A w to że Kamil Stoch znajdzie się w tym gronie nie wątpi chyba nikt.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska